12 березня 2017

Півник гарний є у мене
(інтегроване заняття з пріоритетом мовленнєвого розвитку, молодша група)
Підготувала вихователь Журба Т.М.
  
Мета. Сприяти розвитку зорової уваги, мислення, пам’яті, мовлення.
           Виховувати бажання робити щось приємне, прийти на допомогу.   
       Продовжувати вчити дітей складати описову розповідь з трьох-чотирьох речень за зразком вихователя. Закріпити знання про свійських птахів (півник), кольори. Удосконалювати вміння визначати кількість предметів, узгоджувати прийменники з іменниками у роді, числі і відмінку, підбирати означення, дієслова. Вправляти у вмінні доповнювати зображення відсутніми деталями, складати ціле з частин. Корекційна мета. Сприяти розвитку кольорового і зорового сприйняття, тактильних відчуттів, загальної і дрібної моторики.
Матеріал. Зображення на фланелескоп хатина, тин, півника з хвостом і без хвоста, корекційні сітки, конструктор «бамчес», стрічки, кольоровий папір – фетр, картон, защіпки, пазли.


Хід заняття
І. Нехода «Півник»

Хто це пісеньку таку
Нам співа: Ку-ку-рі-ку.
Хто це будить так діток
Щоб вставали, не проспали,
Не спізнились в дитсадок.
-         Хто це так співає? - півник
-         Де заховався півник? (діти відшукують півня)
-         Хто це? (півник)

Мовна вправа «Який?»
-         Діти, скажіть який півник? (гарний, яскравий, веселий, поважний)

Мовна вправа «Що робить?»
- Що вміє робити півник? (співати, кукурікати, дзьобати, ходити, бігати)

Вправа «Погодуй півника»
- А що любить їсти півник? (зернятка, червячки, крихітки хліба, травичку)
- А ось подивіться, що в мене є. (зернятка, червячки, травичка)
- Як ви гадаєте, чим ми півника можемо зараз погодувати? (міркування дітей)
- А чому саме зернятками? (тому що травички і червячків зараз немає, бо зима)
- Скажіть, а скільки всього в мене є тарілочок? (3)
- А скільки тарілочок ми поставимо півнику? (1)
- Чому? (тому що тільки на одній тарілці лежать зернята)
- А скільки зернят на тарілці? (багато)


Опис півника
-         Діти, розкажіть про півника. Хто це? Який хвіст? Яка шия? Що має на голівці?
Приклад: це – півник. В нього гарний, великий, різнокольоровий хвіст. Довга шия. На голові півник має гребінець.
(2-3 дітей розповідають про півника)

Фізкультхвилинка
Мама квочка ходила, курчаток учила:
«Крильця вгору підніміть, нахиліться,
сонечку ясному поклоніться,
пострибайте, покружляйте
і на стільчики сідайте.»

Ваші оченятка втомились закрийте їх будь ласка. В цей час я міняю півника.
-         Що це з нашим півником стало? (зник хвостик)
-         Як це з ним трапилось?
-         Який настрій у півника?
-         Чому йому сумно?
-         Чим ми можемо йому допомогти?
-         Скільки пірїнок? (багато)
-         Скільки у мене пірїнок? (одна)
-         Якого кольору пірінки? (діти називають кольори)
-         Діти, я допоможу нашому півнику зробити хвостик. А вам пропоную зробити хвостики іншим півникам.

Творче завдання
Дітям пропонується зробити хвостики: на сітці: - з ліпучок:
                                                                                   - з стрічок;
                                                                                    - з фетра;
                                                                                    - з защіпки


     Підсумок заняття.

Немає коментарів:

Дописати коментар