12 лютого 2017

В гостях у казки
(логіко-математичний розвиток, молодша група)
Підготувала вихователь Журба Т.М.

Мета. Сприяти розвитку зорової уваги, логічного мислення, памяті.  
           Виховувати самостійність, бажання робити комусь приємне.
        Вправляти дітей в кількісній лічбі в межах 5, відносячи останнє число до всієї групи предметів (всього 2 героя…). Формувати вміння класифікувати предмети за приналежністю до однієї групи (герої казок), за формою і кольором. Закріпити знання про геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник) та знаходячи відповідні форми в навколишніх предметах. Узгоджувати числівники з іменниками, утворювати речення з сполучником тому що.
Корекційна мета. Сприяти розвитку навичок орієнтації в малому та великому просторі, кольоро- і форморозрізнення, простежуючої функції зору, окоміру, зорового сприйняття, дрібної моторики.
Матеріал. Аркуш паперу, жовта фарба, пензлик, вода, жовті круги, прищіпки, кола Ейлера (жовтого і зеленого кольору), герої казок «Колобок» і «Рукавичка» на магнітну дошку на геометричних фігурах, коректурні таблиці Н.Гавриш, смайлики-сонечка.


Хід заняття
Вихователь малює жовтою фарбою на дошці круг.
-         Діти, що це я малюю?
-         Якого кольору?
-         Що може бути жовте і кругле?
-         Так, сонце – жовте і кругле. Воно посилає нам своє тепло у вигляді промінців.
Дид.гра «Зроби сонечко»
-         Діти, подивіться, що лежить на столі? (жовті круги, прищіпки)
-         Що ми можемо з них зробити? (сонечко)
-         Будь ласка, зробіть сонечко.
Поки діти роблять сонечко, вихователь домальовує очі, ротик, носик на кругові.

-         Діти на що став схожий наш круг? (міркування дітей, на колобка)
ТРВЗ – Діти, а ви любите казки?
           – А в якій казці живе Колобок?
          – А про кого в цій казці можна сказати: пошкребла, помела, спекла, положила… а він взяв і втік. (бабуся, а втік – Колобок)
-         А це що за казка: йшов, загубив, прибігла, стала жити… («Рукавичка»)
-         Молодці, а ви знаєте героїв цих казок?
-         Сонечко пропонує вам знайти і розмістити героїв казок в два круги жовтого і зеленого кольору. Герої зображені на яких геометричних фігурах? (ведмедик на квадраті, лисичка на трикутнику, жабка на кругу…)
-         В зелений круг ми викладаємо героїв казки «Колобок», а в жовтий героїв казки «Рукавичка». Ті герої, які є і в «Колобку» і в «Рукавичці» ми будемо викладати там, де круги перетинаються – посередині.
-         Скільки героїв в нас в зеленому крузі? (2)
-         Скільки в жовтому? (3)
-         А скільки посередині? (5)

Гімнастика для очей з сонечком.

-         А тепер, діти, наш головний герой пропонує вам заповнити ось такі таблиці. Необхідно розмістити предмети за кольором і формою. (коректурні таблиці Н.Гавриш)

-         Як ви гадаєте який предмет ви б подарували комусь з героїв цих казок?

-         Молодці. Здається чи насправді наше сонце став сяяти ще яскравіше. Сонечко хоче вам подарувати ось такі смайлики-сонечка. Нехай вони зігрівають вас.


Підсумок заняття.

Немає коментарів:

Дописати коментар