12 березня 2017

Подорож на лісову галявину
(інтегроване з пріоритетом мовленнєвого розвитку, молодша група)
Підготувала вихователь Журба Т.М.

Мета. Сприяти розвитку зорової уваги, навичок логічного мислення, звязного мовлення, фантазії, комунікативних здібностей.
           Виховувати доцільність поведінки в живій природі.
           Продовжувати знайомити дітей з правилами поводження в лісі, з життям тварин узимку (лисиця, білка, заєць, ведмідь, їжак), з житлом тварин. Формувати вміння утворювати присвійні прикметники, відповідаючи на питання «чий?», утворювати нові слова-назви тварин (ТРВЗ). Удосконалювати вміння добирати прикметники до іменників, відповідаючи на запитання вихователя, узгодження іменників з прикметниками у роді, числі, відмінку. Вправляти у вмінні визначати високі і низькі ялинки, їх кількість, співвідносити предмети за величиною і кольором, лічити в межах 3.

Корекційна мета. Сприяти розвитку зорового і слухового сприймання, простежуючої функції зору, навичок орієнтування у просторі (в, на, за, під)
Матеріал. Сніжинка, лісова галявина, тварини (білка, заєць, лисиця), частинки тварин, дид. гра «Де чий будинок?»

Хід заняття.
-         Діти, що це в мене в руці? (сніжинка)
-         А Сніжинка яка?
-         А ще ця Сніжинка незвичайна – чарівна. Вона вміє робити всілякі дива. Ось і сьогодні вона вас запрошує…  …. А куди, ви зараз дізнаєтесь. Давайте заплющимо оченята і скажемо «раз, два, три – Сніжинко дива твори» (діти кружляють на місці, промовляючи ці слова).
-         Ой, подивіться, куди ми потрапили?
-         Так, ми потрапили на лісову зимову галявину. Чому вона зимова? (бо зараз зима)
-         А зима яка? (холодна, вітряна, морозяна, сніжна …)
-         Що ви бачите на галявині? (ялинки)
-         Які ялинки? (високі і низькі)
-         Скільки високих ялинок? (1)
-         Скільки низьких ялинок? (3)
-         Подивіться уважно, можливо ще хтось є на цій галявині?
-         Чий хвостик виглядає з-під ялинки? (заячий)
-         Чий хвостик виглядає з-за ялинки? (лисиччин)
-         Чий хвостик ми бачимо на ялинці? (білчин)
-         Так, де ж заховався заєць? (під ялинкою)
-         Де заховалась лисичка? (за ялинкою)
-         Де заховалась білка? (на ялинці)
-         А скажіть, будь ласка, кого ми взимку в лісі не можемо побачити? (їжака, ведмедя)
-         А чому? (бо вони сплять)
-         А де спить їжачок? (в ямці, під листочками і гілочками)
-         А де спить ведмідь? (в барлозі)
-         Отже, якщо вони сплять, то як ми повинні поводитись в лісі? (тихо, щоб не розбудити тварин)
-         Ведмідь живе в барлозі, а де ж живе білка? (в дуплі)
-         Де живе лисичка? (в норі)
-         А де заєць? (скрізь, де прийдеться – під ялинкою, під кущем)
-         Давайте ми їх і розселим по їхніх домівках. (розселяєм на галявинці)
-         Як ви гадаєте, що зараз робить білка в дуплі?
-         Що робить лисиця в норі?
-         Що робить заєць?

Гімнастика для очей з Сніжинкою.

       Дид. гра «Де чий будинок?»
-         А тепер Сніжинка пропонує вам розселити ведмедиків по будиночках, відповідно розміру і кольору, бо ж і цим ведмедикам хочеться дуже спати.

ТРВЗ «Назви тваринку»
-         А тепер Сніжинка пропонує вам цікаве для вас завдання. Подивіться, хто тут є? ( тварини)
-         Але ж вони якісь дивні. І як вони можуть називатись, давайте подумаємо. Ось тут тваринка кого нагадує – білку і зайця (білза – забіл….)
                                                    - ведмідь і лисиця;
                                                    - їжак і білка
Версії дітей.

Підсумок заняття.



Немає коментарів:

Дописати коментар