14 січня 2017

Пограємось з свійськими тваринами


Завантажити презентацію
Заняття з логіко-математичного розвитку, старша група

Тема. Рахунок парами. Орієнтування на площині, геометричні фігури.

Мета. Сприяти розвитку логіко-математичних здібностей, пізнавального інтересу, зорової, слухової уваги, мислення, пам'яті. Виховувати інтерес до виконання логіко-математичних завдань. Продовжувати вчити розв'язувати приклади на додавання і віднімання, співвідносити результат з цифрою. Вправляти дітей у прямій і зворотній лічбі, у вмінні орієнтуватись на площині, називати числа за вказівкою вихователя. Закріпити знання про суміжні числа. Формувати вміння утворювати пари, визначати їх кількість, порівнювати їх за кількістю. Удосконалювати навички викладання числового ряду (заповнюючи ряд з пропущеними числами), геометричного ряду попам'яті. Збагачувати словник дітей назвами свійських тварин, числівниками, продовжувати формувати вміння узгоджувати прикметники з іменниками у роді, числі і відмінку.

Матеріал. Презентація ІКТ "Пограємось разом з тваринами". Демонстраційний: приклади (бджілки), вулики з цифрами, курочки, собачки. Роздавальний: цифри від 1 до 10, геометричні фігури, смужки з пропущеними цифрами, собачки, курочки, індивідуальні смужки.

Хід заняття
Хто так мило муркотить?
Хто будинок сторожить?
Молочко смачне дає?
І городи нам оре? (кіт, собака, корова, кінь – свійські тварини)
- Сьогодні вам свійські тварини приготували різноманітні завдання.

1. Погляньте і скажіть:
- Хто знаходиться в правому верхньому куті? (кіт)
- Хто знаходиться в центрі? (корова)
- А де знаходиться собака?
- Де знаходиться вівця?...

2. – Ой, а це хто? (кошеня)
Що треба нам зробити? (дітям пропонується порахувати від 1 до 10 і навпаки)
Дид. вправа "Лічи далі"

3. Дид.вправа «Суміжні числа»
Коза: на екрані з'являється  число, необхідно назвати суміжні числа даного числа.

4. Дид. вправа "Встав пропущене число"



2


5
6


9


Півник і курочка – Півник і курочка клювали зернятка, що не помітили, як поклювали числа з числового ряду. Необхідно вставити пропущені числа. (Дітям роздаються індивідуальні смужки з пропущеними числами у числовому ряді, необхідно вставити пропущені, різні варіанти пропущених чисел)

5. Дид. вправа "Об'єднай в пари"
Дітям пропонується об'єднати в пари тварин (собак), птахів (курочки) Скільки тварин створює одну пару? Скільки пар курей вийшло у Марти? А скільки пар собак?
Яких пар більше собак чи курей?

А ось наше цуценя так раділо весні, різкому потеплінню, що так бігало, стрибало, що не помітило, як забігло на дідусеву пасіку. І як ви гадаєте, що воно там зробило? – розбудило всіх бджілок.
- Бджілки всі порозліталися хто куди і не можуть потрапити в свої вулики. Необхідно розв’язати приклади. Яка відповідь, такий і номер будинку.

Гімнастика для очей з бджілками.

6. А ви знаєте, який кінь працьовитий? Він і оре землю, і перевозить різні вантажі, навіть такі, що схожі на геометричні фігури. І ось він вам приготував таке завдання – необхідно запам’ятати послідовність геометричних фігур і відтворити їх на своїх смужках.

Підсумок заняття.

Немає коментарів:

Дописати коментар