Інтегроване
заняття з пріоритетом ТРВЗ, старша група
Мета.
Вправляти дітей у складанні розповідей за даним початком та описових
розповідей про колір за методом емпатії. Розвивати зв`язне мовлення, творчу уяву, вміння робити власні висновки. Закріпити
знання про користь і небезпеку, яку несе вогонь. Виховувати в дітей вміння обережно
поводитися з вогнем.
Попередня робота. Розповідання
казки «Троє поросят», д/впр. «Впізнай колір», «Що ти знаєш про барви», «Парні
слова».
Матеріал. Плоскі силуетні
зображення чоловічків різних кольорів, фарби, папір, площинні зображення
червоної клякси, схожої на вогонь, а також казкових персонажів на фланелескоп.
Хід заняття
Діти розглядають різноколірних чоловічків (площинні силуетні зображення).
- Якого вони
кольору? (зелений, жовтий, червоний, синій, оранжевий)
- Чи можемо ми сказати, що це кольори?
- Давайте спробуємо їх оживити і послухаємо, що вони розкажуть про себе. (Наприклад, дитина каже: «У мене зелений чоловічок. Отже, я – зелений колір. Живу я в листочках дерев, кущів, у траві, в кольорі шкіри жабки, крокодила…)
- Кольори різняться характером. Які з них є веселими? Сумними? Спокійними? Добрими? Злими?
- Кольори іноді бешкетують. Подивіться, яку кляску на аркуші паперу залишив червоний колір. На що схожа кляска? (на повітряну кульку, яблуко, полуницю, помідор, квітку, вогонь…)
- Чи можемо ми сказати, що це кольори?
- Давайте спробуємо їх оживити і послухаємо, що вони розкажуть про себе. (Наприклад, дитина каже: «У мене зелений чоловічок. Отже, я – зелений колір. Живу я в листочках дерев, кущів, у траві, в кольорі шкіри жабки, крокодила…)
- Кольори різняться характером. Які з них є веселими? Сумними? Спокійними? Добрими? Злими?
- Кольори іноді бешкетують. Подивіться, яку кляску на аркуші паперу залишив червоний колір. На що схожа кляска? (на повітряну кульку, яблуко, полуницю, помідор, квітку, вогонь…)
Дид.гра «Парні слова» - з метою визначення
спільної ознаки для двох об`єктів.
- Що спільного – між повітряною кулькою і парашутом? (літають)
- між кулькою і помідором? (круглі, червоні)
- між яблуком і полуницею? (їх можна їсти)
- між квіткою і вогнем? (ними можна милуватися, однаковий колір)
- Що спільного – між повітряною кулькою і парашутом? (літають)
- між кулькою і помідором? (круглі, червоні)
- між яблуком і полуницею? (їх можна їсти)
- між квіткою і вогнем? (ними можна милуватися, однаковий колір)
-
Уявіть, що кляска – вогонь ожила і вирушила в подорож. Добре чи це погано?
- Кого міг він зустріти по дорозі? (міркування)
- А ось подивіться тут під хустинкою хтось заховався. На дотик визначте, кого зустрів по дорозі Вогник? (колобок)
- Як ви гадаєте, якою могла бути зустріч Вогника і Колобка? (міг злякатись, міг обпектися чи згоріти від вогню, міг би подружитись, зігрітись, освітлював вогник шлях…)
- Кого міг він зустріти по дорозі? (міркування)
- А ось подивіться тут під хустинкою хтось заховався. На дотик визначте, кого зустрів по дорозі Вогник? (колобок)
- Як ви гадаєте, якою могла бути зустріч Вогника і Колобка? (міг злякатись, міг обпектися чи згоріти від вогню, міг би подружитись, зігрітись, освітлював вогник шлях…)
Психогімнастична
вправа «Земля, повітря, вода, вогонь»
А
ще з кляскою – вогником трапилась ось така пригода… Пішов Вогник після зустрічі
з Колобком по світу мандрувати. Та й зайшов у ліс, де в цей час троє веселих
поросяток збирали хмиз. Вони собі хатинку збудували, захотіли пічку розтопити.
Злий вовк в кущах причаївся – готувався поросяток з`їсти.
Вогник побачив це, та й…
- Що міг зробити Вогник? (міркування дітей)
- То коли вогонь буває добрим, коли злим?
- Якби поросятка запросили його до себе в будинок, що міг би там робити вогонь?
- Як потрібно поводитися з вогнем, що б він завжди був добрим другом людині?
- Що міг зробити Вогник? (міркування дітей)
- То коли вогонь буває добрим, коли злим?
- Якби поросятка запросили його до себе в будинок, що міг би там робити вогонь?
- Як потрібно поводитися з вогнем, що б він завжди був добрим другом людині?
Кляксографія.
Вогник
пропонує дітям розпалити свої вогники за допомогою клякс. Діти висловлюють свої
думки на рахунок своїх клякс – вогників.
Немає коментарів:
Дописати коментар