Мета. Сприяти розвитку зв’язного мовлення, зорової пам’яті, уваги, спостережливості, дрібної моторики.
Виховувати
допитливість, комунікативні навички.
Активізувати
словник іменниками, прикметниками, дієсловами. Вправлятись у відмінюванні слів
«сніг», «сніговик», доборі означень до слова «зима», спільнокореневих слів до
іменника «сніг».
Матеріал. Кульки із пінопласту
для створення сніговика, мнемокартки для вправи «Сфотографуй», асоціативна
карта, «хатинки для слів», сніговики для колажу.
Хід заняття
Ігровий
прийом.
На столі кульки різного розміру із пінопласту для створення Сніговика.
-
Що це?
-
Що з цього можна зробити?
-
Як саме?
(виготовляємо Сніговика, діти
коментують дії вихователя)
-
Який наш Сніговик?
-
З чого можна його зробити?
Вихователь. Якщо ми тільки-що
зробили свого Сніговика, то чи він бачив сніг? Знає щось про зиму? Давайте
розкажемо йому про зиму.
Робота з асоціативною картою
«Зима». Що міг би побачити Сніговик, якби ішов до нас?
- Так, скільки всього
навкруги. Але є такі речі, предмети, без яких точно не можна уявити зиму.
Гра
«Сфотографуй»
-
виставити на дошці 4 – 6 зимових предметів;
-
подивитись на них 1-2 сек.;
-
закрити зображення;
-
назвати, що було зображено.
Тепер Сніговик точно знатиме, що
потрібно аби впізнати зиму.
-
У мене є такі кольорові хатинки для слів. Давайте
збережемо в них слова, які нагадуватимуть Сніговикові про те, яка ж буває зима.
Вправа
«Зима – яка?» За кожне слово – фішка-сніжинка, потім всі фішки вкидаємо в «хатинку».
Вправа
«Скажи правильно» (відмінювання слів)
У нас є … сніговик.
Бачимо … сніговика.
Радіємо … сніговикові.
Ліпимо … сніговика.
Граємось … сніговиком.
Гарна шишка … на сніговикові.
На землі лежить … сніг.
Бачимо багато … снігу.
Радіємо … снігові.
Беремо в руки … сніг.
Граємось … чим? снігом.
Ходимо … по снігові, по снігу.
(фішки у другу «хатинку для
слів»)
Гра «Знайди
родичів слова «сніг». (картки із зображенням сніжинки, сніговика, снігура,
снігопад, снігової баби…)
Відібрані картки поселити в третю
«хатинку для слів»
Вихователь. Ой і радісно нашому
Сніговику. Стільки слів нових, цікавих знатиме про зиму. Забере їх з собою у
свою Сніговикову країну. Щоб Сніговикові було не самотньо, давайте зберемо всіх
його друзів – сніговиків і створимо чудову картину.
Колаж із вирізаних зображень
сніговиків.
Підсумок заняття
Немає коментарів:
Дописати коментар