13 грудня 2016

Граємося з Фіксіками

Заняття з логіко-математичного розвитку, старша група


Завантажити презентацію
Мета. Сприяти розвитку зорової, слухової уваги, мислення, пам'яті. Виховувати інтерес до виконання логіко-математичних завдань. Продовжувати вчити розв'язувати логіко-математичні задачі, приклади на додавання і віднімання, співвідносити результат з цифрою. Закріпити знання про суміжні числа. Вправляти дітей у прямій і зворотній лічбі, у вмінні орієнтуватись на площині, підбирати частинку (килимка) за формою, візерунком, називати числа за вказівкою вихователя. Удосконалювати навички викладання числового ряду (заповнюючи ряд з пропущеними числами), геометричного ряду попам'яті. Збагачувати словник дітей назвами мультяшних героїв, числівниками, продовжувати формувати вміння узгоджувати прикметники з іменниками у роді, числі і відмінку.

Матеріал. Презентація «Граємось з Фіксіками», числовий ряд, цифри від 1 до 10, геометричні фігури (круг, овал, трикутник, квадрат, прямокутник), бджілки з прикладами, хатинки для бджілок з цифрами, індивідуальні картки.
Хід заняття
-         Діти, ви любите мультики?
-         А які ви любите дивитись мультики?
-         Сьогодні до вас завітали мультяшні герої. Хочете дізнатись які?
-         Подивіться на екран. Хто це? (фіксіки: Нолік, Сімка, Папус, Мася, Дідус, Ігрек, Шпуля, Верта, Фаєр)
-          З якого мультика? (Фіксіки)
-         Що вони роблять? (допомагають людям, чинять різноманітні прилади)
-         Що їм допомагає в цьому? (памагатори)
-         Сьогодні вони нічого ремонтувати не будуть, а хочуть перевірити, що ви вмієте і знаєте. Для цього кожен з них підготував завдання. Готові виконувати?
-         Спочатку потрібно назвати, хто де знаходиться?
-         Хто знаходиться в центрі? (Дідус)
-         Хто знаходиться праворуч від Дідуса? (Мася)
-         Де знаходиться Папус? (ліворуч)
-         Хто знаходиться в правому верхньому куті?
-         Хто знаходиться в лівому нижньому куті?
-         Де знаходиться Нолік?
-         Де знаходиться Шпуля?
-         Де знаходиться Сімка?
-         (акцентувати увагу на відповіді, повними реченнями)

-         Наступне завдання підготувала Сімка. Що потрібно зробити, як вигадаєте? – необхідно порахувати від 1 до 10, від 10 до 1, але рахує не одна дитина, а хтось починає, а хтось продовжує.

-         Наступне завдання підготувала, хто? (Шпуля) Вона хоче, щоб ви назвали сусідів чисел 3,…5,…8,….2 (відповіді дітей)
-         А тепер ще скажіть, яке число стоїть між числами 1 і 3?
-         Яке число стоїть перед числом 8?
-         Яке число стоїть після числа 5?
-         Яке число більше числа 4 на 1?
-         Яке число менше числа 9 на 1?
-         Яке число є сусідом числа 9, але це не 8?

-         Наступне завдання підготувала, хто? (Верта) – вона пропонує вам сісти за столи і заповнити числовий ряд числами, яких не вистачає.

-         Ой, чуєте, хтось дзижчить? (бджілки з Ноліком) Ви уявляєте, Нолік такий бешкетник, повипускав бджілок з вуликів, і тепер вони не можуть знайти свій будинок. Необхідно їм допомогти. Але перш ніж ми дістанемось до вуликів необхідно полагодити доріжки до них. (логічні килимки)

-         Молодці. А тепер, щоб знайти вулик бджілки, необхідно розв'язати приклад, яка відповідь, такий і номер вулика.

-         Бджілки вам кажуть велике дякую. І за це одна з бджілок хоче з вами погратись. (гімнастика для очей)

-         А тепер завдання від Папуса і Масі. Необхідно розв'язати задачі:
Сидів хлопчик біля річки.                                  
Він спіймав аж три плотвички.                         
Котенятко одне вкрало,                                      
Скільки рибок в нього стало? (2)

Є в Зайчихи 5 малят,                                          
Неслухняних зайченят.
На обід їх мама жде.
Раз, два, три, а решта де? (2)

Сім цукерок Толя мав.
Дві цукерки мамі дав,
Дві малій сестричці Олі.
Скільки залишилось в Толі? (3)

На квітнику весною зацвіли 4 підсніжника, і 3 хризантеми. Скільки квітів зацвіло весною на квітнику?
На бабусиному подвір'ї грались 1 цуценятко, 2 котенятка і троє лисенят. Скільки тваринок гралось на бабусиному подвір'ї?

-         Молодці, так гарно виконуєте завдання, як Фіксіки у мультику ладять усілякі прилади. А наступне завдання приготували для вас Ігрек і Фаєр.
Вони вам будуть показувати ряд геометричних фігур, а ви повинні попам'яті викласти його послідовність.

-         І останнє завдання підготував Дідус. Він завжди пояснює, повчає, а сьогодні він хоче, щоб ви склали пазли.

-         Підсумок заняття.

Немає коментарів:

Дописати коментар